Vážení a milí,

vítejte na stránkách Mlsné skleničky.

Jmenuji se Eva a jsem velmi potěšena, že Vás mohu seznámit se svými produkty.

Vaření džemů a marmelád je mým koníčkem už asi pět let, báječně se u toho relaxuje. V létě roku 2016 má záliba ve vaření narostla do větších rozměrů a náš sklep se začal "nebezpečně" plnit všemi možnými druhy marmošek. Počet vyrobených skleniček i přes obdarovávání blízkých začal pomalu převyšovat naši spotřebu. :)  Po nadšených reakcí okolí vznikl nápad rozšířit mé produkty dál a tak už byl jen krůček k Mlsné skleničce.. 

Na podzim jsem začala vařit i pro Vás a 20.11. 2016 jsme s velkou radostí spustili tento eshop! 

Mlsné skleničky:

- vařím vždy z čerstvého ovoce, po malých dávkách a po dobu nezbytně nutnou, aby si ovoce udrželo svou svěžest a co nejvíce vitamínů. Ovoce z naší zahrady je zpracováváno ihned po sběru.
- jsou bez chemických konzervantů, barviv a "éček".
- jsou zahušťovány pouze přírodním citrusovým pektinem. U ovoce s vysokým podílem vlastního pektinu není citrusový pektin přidáván (jablka, kdoule..).
- ovoce pečlivě vybírám a kladu velký důraz na jeho čerstvost a kvalitu. Ovoce a čerstvé bylinky pochází z mé vlastní zahrady, samosběrů, z volné přírody, či od lokálních farmářů.
- citrusy a kiwi v bio kvalitě si nechávám dovážet z Itálie. Banány v bio kvalitě pocházejí ze systému Fair Trade.
- používám koření prvotřídní kvality - madagaskarská vanilka, hřebíček, pravá cejlonská skořice a pravý kardamom ze Srí Lanky,
- ovoce v džemech nemixuji a proto vždy obsahuje kousky.


Sladím řepným cukrem, popřípadě medem. Do džemů i marmelád přidávám čerstvou citronovou šťávu v bio kvalitě, nikoliv kyselinu citronovou.

Džemy mají vysoký podíl ovoce (cca. 70-80%) a jedná se tedy o džemy s označením extra.

Podíl ovoce v marmeládách se většinou pohybuje v rozmezí 50 - 65%.

Vše, od případného sběru ovoce až po vázání etiket probíhá ručně. :)

Jsme držiteli stříbrné medaile z prestižní soutěže The World's Original Marmalade Awards 2017 v Anglii, za marmeládu z krvavých pomerančů.


"Mlsná sklenička je můj splněný sen a vznikla z lásky a nadšení k poctivému vaření. Věřím, že i to se v mých výrobcích odráží".

Eva